Jeżeli zastanawiasz się na oryginalnym prezentem dla drugiej osoby to skoki tandemowe będą strzałem w dziesiątkę! Skok taki to niesamowite przeżycie, które na pewno pozostanie w pamięci na bardzo długi czas.
Wiele osób mogłoby zapytać czym w zasadzie jest ten skok tandemowy? Odpowiedź jest prosta: niczym innym jak skok ze spadochronem, w którym biorą udział dwie osoby podczepione do siebie. Osoba zainteresowana skokiem oraz jego pilot, który bezpośrednio przypięty jest do tandemu (spadochronu). Aby przygotować pasażera do skoku wystarczy krótki ok 15 minutowy instruktaż, w którym zawarty jest przebieg skoku. Nie może także zabraknąć skoku na próbę czyli „na sucho”. Dzięki takiemu przygotowaniu pasażer będzie świadomy wszystkiego co może wydarzyć się w chmurach.
Skoki tandemowe zostały stworzone po to by móc je wykonywać bez zbędnych badań lekarskich i  kursów spadochronowych. Plusem takiego skoku jest wyszkolenie pilota, który nawet jeśli pasażer zapomni wyuczonych zachowań to ten poradzi sobie indywidualnie z każdą sytuacją.