Niektórzy z nas lubią miejsca zapełnione turystami, w których aż się od nich roi. Inni zaś wolą spokojne, mało zaludnione przez kogokolwiek lokalizacje. Jest to kwestia indywidualna, zależna od charakteru i upodobań turysty. Niesamowicie krzepiąca jest myśl, iż ani takich, ani takich miejsc nie brakuje, jest ich pod dostatkiem. Jednakże skupmy się teraz na tym drugim rodzaju. Taka turystyka nazywana jest trekkingiem.
Trekking jest dość popularną formą. W końcu tak w Polsce, jak i na całym świecie nie brakuje obszarów niezbyt zaludnionych, czy nawet kompletnie niezamieszkałych. Amatorzy wycieczek w tego typu miejsca mają nieskończenie wiele przyczyn, aby być usatysfakcjonowanymi z powodu ilości obszarów dostępnych do takich wypraw.
Każda forma turystyki jest dobra. Oczywiście są takie, które mogą stanowić dylematy moralne, bądź te zależne od wyznania, w które wierzymy. Ale warto jest cały czas odwiedzać nowe miejsca, bez znaczenia gdzie są one ulokowane. Każda wycieczka uczy nas czegoś nowego, wprowadza do naszego życia nowe spojrzenie na rozmaite sprawy. Warto korzystać z dobrodziejstw przyrody!