Zdania w kwestii pieszych wycieczek są podzielone. Niektórzy je uwielbiają, a niektórzy nienawidzą. Jest to kwestia indywidualna każdego z nas. Przecież nikogo nie da się zmusić do jakiejkolwiek formy aktywności. Dlatego jeżeli w domu jest osoba, która wręcz uwielbia spacerować, nie powinna ona podejmować prób zmuszania innych do towarzyszenia mu w wędrówkach.
Bardzo łatwo jest pieszo podróżować. Oczywiście wymaga to niezwykle dobrej, wprost świetnej kondycji, jeżeli chcemy, aby wycieczka trwała długo. Jednakże nie da się ukryć, iż satysfakcja po takiej formie aktywności jest gwarantowana.
Turystyka piesza to jedna z popularniejszych form. W końcu najłatwiej (i najtaniej!) jest się zdecydować na tego typu wycieczkę. Chodząc szlakami górskimi jesteśmy bliżej łona natury, zatrzymujemy się w rozmaitych bazach noclegowych itd.
Może i turystyka piesza nie jest dla każdego (wiele osób przyznaje, że nie jest zwolennikami podróżowania „z plecakiem”), lecz ci, którzy doskonale się w niej odnajdują, z pewnością znajdą coś dla siebie…